Hakkımda

Embed from Getty Images

Merhaba, ben Tilbe Tuana Mert. ITU ve FIT de moda tasarımı öğrencisiyim. Bu siteyi açmamın sebebi bildiğim veya gözlemlediğim trendleri, mağazaları, modanın tarihini kısacası moda ile ilgili bir çok şeyi sizlerlede paylaşmak istemem. Moda her zaman bizim hayatımızın bir parçası olmuştur. Moda sık sık gereksiz veya önemsiz lanse edilmiştir. Bu daha az doğru olamazdı. Gereksiz bir değişimden çok moda kültürün ve toplumun önemli bir parçasıdır. Ben kendimi bildim bileli modaya ilgim vardı. İlk yaptığım tasarımı çok net hatırlıyorum; 6 yaşındayım ve okul için kullandığım renkli kağıtlarla clutch çantalar yapmıştım hemde bir masa dolusu ve onları okula giderken, dışarı çıkarken kullanıyordum.


Tasarım aşamasındaki o merak ve yaratma duygusu hiçbir şey ile kıyaslanmaz. Moda her gün değişiyor ve geçmişten bugüne kültürden, toplumdaki değişimlerden etkileniyor ve aynı zamanda etkiliyor.

Markaların bu sezon hangi benzer ürünleri koyduklarını, önümüzdeki sezon trendlerini, markaların ayırt edilmesinde çok önemli olan signature larini, kombin yaparken nelere dikkat edilmesinin gerekeceğini, hangi parçayı hangi parça ile kullanırsanız daha etkili görüneceğini, nereye giderken ne giymelisiniz konu başlıkları altında yazıyorum.

Embed from Getty Images