2018 KIŞ-İLKBAHAR EKOSELERİN GELİŞİYLE SOKAKLARDA İSKOÇ RÜZGARI

2018 KIŞ-İLKBAHAR EKOSELERİN GELİŞİYLE SOKAKLARDA İSKOÇ RÜZGARI

İskoç deseni olan ekose ve pitikare deseni önümüzdeki sezon her parçada! Aklınıza gelen bütün giyim parçalarında ekoseyi göreceğiz. Buna ayakkabılar, takılar, çantalar da dahil. Bu desen dokuma bir elbiseye, pantolona veya bir blazer cekete kumaş olacak. Ve bu ekose desenli takımlar ofislerden sokak modasına taşınıyor.


Desenin ölçeği ile ayrı item lerde oynanıyor, mesela geniş kareli deseni olan bir palto ile küçük deseni olan bir cigarette pantolon daha eğlenceli bir görünüm elde edilebilir. Daha iddaalı bir görüntü sağlamak isteyenler baştan aşağı ekoseye bürünebilir.

Embed from Getty Images

Ekose deseni aynı zamanda aksesuarlarda macro desen olarak da çok popüler oluyor. Daha çok alt giyimde ve dış giyimde görülüyor. Desen renkleri ise genel olarak gri tonları, siyah ve beyaz ama patlayan açık renklerle birlikte uygulanıyor. Soğuk havalarda düz renk örgü bir kazak üzerine bir ekose desenli bir blazer ile kombinlenebilir. Yaza biraz daha yaklaştığımızda ince dokuma ekose desen bir pantolon üzerine aynı desenden bir blazer içine ise kısa kollu bir crop top veya pantolonun içine sokulacak bir t-shirt ile birlikte kullanılabilir. Feminen bir görüntü için formu değiştirilmiş bir blazer ceket, pilili bir etek de kullanılabilir.

Tilbe Tuana Mert Designs

Yalnızca kadın giyimde degil erkek giyimde eskiden pijama olarak moda olan büyük ölçek kareli pantolonlar pamuklu kumaşlardan daha gündelik hayatta kullanılan dokuma kumaşlara aktarılarak sokağa ve ofise taşınıyor. İskoçların kültürleriyle özdeşleşen bu geleneksel desen daha contemporary kalıplara uygulanıyor. Aynı zamanda geçmişte punk akımında da bayrak taşıyan bu desen bu sezona bütün modernliği ile vitrinleri dolduruyor ve çok olmadan bütün sokaklarda bu akımı göreceğiz.

Tilbe Tuana Mert