2018 ILKBAHAR İLE CİDDİLEŞEN KIRMIZI HALI BLAZER DRESS

2018 ILKBAHAR İLE CİDDİLEŞEN KIRMIZI HALI BLAZER DRESS

Bu sezon havanın ısısına bakılmaksızın ceketler çok ön planda. Özellikle yaza geçiş için mükemmel olan ceketleri günlük bir kullanım için T-shirtlerin, ince trikoların daha feminen veya gece kullanılmak isteniyorsa içine dantel, tül bir bluz ile birlikte görüyoruz. Daha genç kesime ise baskılı T-shirt ler üzerinde uygulanabilir.


İlk olarak İngiltere’de yat klübü üyelerinin giymesi için tasarlanan ve statü göstergesi olan blazer ceketler zamanla okulların ceketin üst cebine arma işlemesi ile günlük hayata da girdi. Altına yırtık bir paçaları kıvrılmış jean, ayakkabı olarak loaferlar ile daha chic bir görüntü elde edilebilir. Silhouette olarak ise ceketleri genelde oversize yer yer ise beli ön plana çıkarmak için kemer ile birlikte kullanılıyor.

Embed from Getty Images

Kemersiz ceketlerde ile kalıp ile oynanarak dar bir bel ve kalçalarda serbestlik öne çıkıyor. Omuzlarda ise vatkaların dönüşü göz önünde bel dışında bu parçanın diğer dikkat çeken kısmı ise omuzlar. Omuzlar kimi ceketlerde düşüyor ve geniş omuzlar ile maskülen bir görüntü yakalanıyor, kimi ceketlerde ise vatka ile dik bir duruş vurgulanıyor.

Tilbe Tuana Mert Designs

Ofiste de güçlü bir izlenim yaratan blazerlar günlük kullanım için rahatlıyor genişliyor ve boyları diz üstüne kadar iniyor oversize görünüm ile ‘boyfriend blazer’ kavramı ortaya çıkıyor. Blazer ceketlerin en ilginç kullanımı ise dizüstü elbise olmaları! Şimdilik yalnızca podyum ve kırmızı halıda giyilen bu item en kısa zamanda sokaktaki yerini alacak.

Tilbe Tuana Mert